Read in #2, February - únor

1. března 2015 v 14:58 | Ivy |  Měsíční update

S koncem měsíce února je tu měsíční update toho, co jsem za tento měsíc přečetla.
Na začátek bych chtěla říct, že bych si zasloužila pohlavek za svou aktivitu v posledních dnech. Na začátku února mě čekali ještě opravné termíny na 3 předměty (přesněji biofyzika, zdravý životní styl a anatomie). Všechno jsem naštěstí zvládla a zimní semestr mám ukončený. Něco jsem zvládla lépe, něco hůř, ale abych byla upřímná pro ty, co si myslí, že jsem se kvůli tomu nadřela a proto jsem nepsala na blog se mýlí. Jo, jsem lempl ve všech ohledech, zvláště pak s ohledem na školu, která mě k smrti nebaví. Zralý příklad mého lajdáctví je učení na ústní zkoušku z anatomie. Dohromady jsme měly 32 otázek (-.-") a zkoušku jsme měly v pondělí po jarních prázdninách. Ne, že bych se celý prázdniny učila (původně to byl záměr, ale...) učila jsem se sobotu a neděli a tím stylem, co mě baví to si přečtu a co ne na to seru. No, někdo nade mnou nahoře bdí, protože jsem si vytáhla jedinou otázku, kterou jsem uměla na 100% (a celou dobu jsem mlela o tom, že si jí prostě musím vytáhnout). Takže chápejte: moji spolužáci - úplně nadšení (ironicky), já štěstím bez sebe a v indexu za 1 :). Takže jsem si nehorázně oddechla, jsem aspoň na pár týdnů volná jako pták (protože než se naději je tu konec letního semestru).
A teď konec vykecávání, a rovnou ke knihám...
Protože jsem recenzím moc nedala, takže sem tam napíšu i krátký komentář...

Přečteno v únoru...

1. Indigové kouzlo - Richelle Mead
hodnocení: ★★★★★
2. Nespavost - J.R. Johanson
hodnocení: ★★★★★
U téhle knihy prostě potřebuji pokračování. Nakladatelství mi odepsalo, že na závěrečné slovo ohledně vydání 2. dílu je ještě brzo, každopádně tady je jeden malý knihomol, který by o to stál...
3. Vytoužený - J. Kenner
hodnocení: ★★★★
4. Jednou ano, dvakrát ne - Cylin Bushy
hodnocení: ★★★★★
Adept na knihu roku 2015 (pro mě). Úžasný, smutný příběh.
5. Ohnivé srdce - Richelle Mead
hodnocení: ★★★★★
6. Stůj při mě - Daniela Sacerdoti
hodnocení: ★★★★★
7. Trhni si! - Andrea Kabeláčová
hodnocení: ★★★☆☆
Byla jsem hodně skeptická, protože české spisovatele až na výjimky (které potvrzují pravidlo) moc nemusím. Každopádně tahle kniha nebyla vůbec špatná.
8. Nero - Sarah Brianne
hodnocení: ★★★★
Taková oddechovka. K přečtení tady.
9. Stříbrné stíny - Richelle Mead
hodnocení: ★★★★★
Miluju Richelle, naprosto úžasňácký díl, sice při pobytu Sydney v nápravném zařízení mě trochu mrazilo v zádech, ale už nenechám na Sydney a Adriana dopustit (asi srovnatelně jako na Rose a Dimitrije), ale... To mám jako čekat až do léta na další díl.
10. Diagnóza F50 - Gabina Weissová
hodnocení: ★★★★★
11. Stmívání - grafický román 1. díl - Stephenie Meyer
hodnocení: ★★★★★
12. Na útěku - Rachel Ward
hodnocení: ★★★★★
Tuhle knihu jsem četla nezvykle dlouho, byla napsaná tak strašně ponuře, smutně. Každopádně konec stál za to.

Za měsíc únor jsem přečetla 12 knih (z toho jeden komiks, ale taky kniha :D). Ve výzvě na rok 2015 mám přečteno 21knih/100.

Nové knihy.

Tenhle měsíc jsem si pořídila 'jen' tři knihy. Objednávala jsem z knižního klubu, kde mají super ceny. Papírová města stály 199. Stříbrná hladina 74, a Grafický román 9Kč. Udělala jsem si menší radost a hlavně odměnu za první zkouškový, co jsem zvládla :).

TBR (to-be-reading)

Mám z knihovny ještě napůjčováno spoustu knih. A až dočtu tyhle už se musím vrhnout na to své, co jsem si pořídila, ale jen mi leží v knihovničce. Na měsíc březen tedy plánuji: Esej o tragédii, Ententýky, Delirium, sérii Matched (což jsou tři knihy) a Papírová města. Na co se chystáte vy? :)

Knižní Valentýn.

14.2. je Mezinárdní den darování knih. V naší městské knihovně proběhl knižní Valentýn. Ten spočívá v tom, že seberete knihy, které vám doma jen leží a věnujete je do knihovny, a pak probíhá Valentýnský bazárek. Výtěžek jde na charitu. Letos jsem věnovala 4 knihy, a za to jsem dostala upomínkovou záložky (která se vždycky hodí). A na bazárek, který probíhá od 4.3., se taky moc těším, doufám, že tam ukořistím aspoň jednu knihu :).

Co zrovna sleduji?

Nedá mi to a musím se tu zmínit o tom na, co zrovna čučím. Začala jsem se seriálem White Collar - á Matt Bomer je prostě kus, už jsem na konci první série. A taky pokračuju ve svých seriálech - Arrow a Flash. Arrow mě poslední dobou dost zklamává, Flash zatím ujde. Nemáte nějaký typy na seriály, filmy?

Rozhodně se chci polepšit a být aktivnější, tak snad to vyjde... Zatím se mějte krásně ;).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fey Fey | Web | 2. března 2015 v 18:16 | Reagovat

Samé pěkné knihy. Tedy, kromě Stmívání, které nemám ráda. :D

2 Eliz Eliz | Web | 3. března 2015 v 17:50 | Reagovat

Jednou ano, dvakrát ne jsem četla nedávno a souhlasím, že to je vhodný adept na knihu roku. Jinak Čísla mám doma, brzo se na ně vrhnu. Mimochodem jaké z nich máš dojmy? :)
A ten knižní Valentýn je super nápad :)

3 Aires Aires | Web | 3. března 2015 v 18:39 | Reagovat

Gratuluji ti k úspěšnému zakončení semestru :) Přečetla jsi toho hodně :) Samé pěkné knížky :) Čísla jsem si nedávno taky pořídila, takže jsem na ně zvědavá :)

4 Kristýna Kristýna | 5. března 2015 v 0:57 | Reagovat

Trhni si! mě vůbec nebavilo. Děsně nesympatická hlavní hrdinka a zápletka v podstatě žádná. Námět dobrý, ale zpracování stojí za starou bačkoru :-D Jednou ano, dvakrát ne - souhlasím. Skvělá kniha, naprosto si mě získala :-)

Ze seriálů na které koukám můžu určitě doporučit Once Upon a Time, Teen Wolf a celkem mě baví taky Eye Candy :-)

5 Kate Kate | Web | 14. března 2015 v 14:42 | Reagovat

To je knížek. :O A Papírová města ti závidím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama