Padesát odstínů šedi

12. února 2015 v 23:57 | Ivy |  Recenze filmy

Padesát odstínů šedi

Drama / Romantický
USA, 124 min
hrají: Jamie Dornan, Dakota Johnson a další...
moje hodnocení:

★★★★

hodnocení csfd: 33% (WTF?)
trailer: v češtině
popis filmu: csfd


můj komentář:
Dlouho očekáváná premiéra filmu je konečně tady. S tím také přícházejí přehnaná a zklamaná očekávání, vlna odpudivých názoru ale i jeden človíček, který byl zcela spokojený (já :)).
Předtím než začnu, musím říct, že kniha se mi samozřejmě líbila víc. Do filmu se toho tolik nevešlo (podle mě tak půlku vynechaly, což mi chybělo), ale líbil se mi... moje vybájené postavy dostaly konkrétní tvář a některé scény dostaly pořádný říz až ve filmu. Byla jsem opravdu překvapená, že sexuální scény byly tak odvážné. Režisérce patří obdiv, že se nebála do toho pustit a Dakotě taky za její odvahu něco takového natočit (nevím, jestli měla dablérku, ale i tak). S herci jsem spokojená, jen mi přijde, že jsem za celý film neviděla nikoho jiného než Dakotu a Jamieho (:D). Oba to zahráli fajn, jen Ana mi přišla v některých momentech až moc hysterická a ubrečená (než v knize). Některé scény mě opravdu rozesmály, což jsem opravdu od tohohle typu filmu nečekala.
Soundtrack je jedno velké plus, hned si musím někde sehnat.
Co se mi hodně nelíbilo byla kvalita titulek. Jsem zvyklá, že zprasí dabing, ale i titulky? Tleskám... Většinu toho, co říkají bych do překladu formulovala jinak. Proč nedělá titulky někdo, kdo aspoň ví o čem film je?
Nebudu komentovat casting (se kterým jsem jakžtakž spokojená), protože to je věc do které se fanouškům nepodaří zasahovat ani kdyby se po... takže o tom ani nemusí polemizovat. Jistě mám pár tváří, kteří by se mi do rolí líbili víc, ale takový skoronikdy nekončící halo, co se okolo toho dělalo. Jistě taky jsem se k obsazení vyjádřila, ale to, co proběhlo (na některých diskuzích, kde jsem členem), ne díky.
Naprosto beru, že se film nemusí líbit všem, jenže některé reakce mi přijdou až moc odmítající. Vím, že všichni nejsou jako já a tím myslím tu mou vlastnost, že když se mi něco líbí dám to všem vědět a když ne nemusím to vytrubovat okatě do světa. Ale proč lidi nepřipouští názor někoho jiného - dokonce někoho komu se tenhle kontroverzní film líbil. Já beru jejich nelibost s tímhle filmem, ale oni ať berou to, že se někomu líbit může. Ku příkladu já kdybych se chtěla jít kouknout nebo si přečíst western, detektivku (nebo něco jinýho, co nemůžu ani cítit) taky se mi líbit nebude, ale neříkám, že je to odpad (a jiné vybrané názvy).
Vždycky když mám něco ráda (většinou navzdory ostatním) mám strašlivou potřebu to hájit. Takže mě omluvte pokud jsem se omylem pustila do vás, jen se opravdu ráda biju za to, co se mi líbí a když se mi něco nelíbí (jako v tomhle případě opozici) většinou zůstávám zticha. Takže mě prosím nechte beztrestně pět oslavné ódy, protože mě se to sakra líbilo :P.
... jo a už jsem se zmínila, že to chci vidět co nejdříve znovu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 14. února 2015 v 20:20 | Reagovat

Hmpf, myslím, že můj věk nedosahuje tak vysokého čísla, aby mě vůbec pustili do sálu, takže já nic z toho řešit nemusím :D A stejně bych na to asi nešla :D Ale super recenze! :D

2 Ivy Ivy | 14. února 2015 v 20:59 | Reagovat

[1]: Oceňuju tvůj přístup, když mě to nezajímá tak na co bych na projekci lezla, že? Ale teď si přijdu oproti tobě opravdu stará :D.

3 Fey Fey | Web | 15. února 2015 v 19:11 | Reagovat

Mě tato série moc nezaujala, takže jsem si řekla, že do kina nepůjdu. :D Ale po tvém hodnocení... No nevim, nevim. :D

4 Eliz Eliz | Web | 21. února 2015 v 15:20 | Reagovat

[2]: No, teď jsem koukala, že je to přístupno od patnácti... Takže měním názor, do sálu by mě pustili, ale stejně bych tam pořád nešla :D

5 Padesát odstínů šedi online Padesát odstínů šedi online | Web | 7. dubna 2015 v 20:24 | Reagovat

[4]: Proč? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama