Solitaire, Oseman Alice

26. ledna 2015 v 19:55 | Ivy |  Recenze knihy

Solitaire

originální název: Solitaire
autorka: Alice Oseman
vydáno: r. 2014 v UK, v ČR r. 2014
nakladatelství: CooBoo
počet stran: 332
přečteno: leden 2014, v češtině, za 2 dny
hodnocení: 4,02 goodreads, 76% databazeknih
moje hodnocení:

★★★★o autorce:
Autorčin facebook, tumblr, web, blog.
Alice Oseman se narodila roku 1994 v Kentu v Anglii. Studuje angličtinu na Durham University, pravděpodobně protože se to od ní očekávalo. Má ráda spousto věcí. Nejraději asi psaní knihy s nadějí, že získá opravdovou práci po zbytek jejího života.
Alice napsala knihu Solitaire když jí bylo 17, kniha byla vydána roku 2014. Koncem letošního února by měla dokončit svou další knihu.
Spisovatelka se bohatě činí na sociálních sítích a ve virtuálním světě. Často bloguje a postuje, na jejím blogu se můžete dočíst další informace o Solitairu, ale i nějaký ten kousek příbehu navíc.

můj komentář: obsahuje spoilery
Kniha na mě v knihovně mávla z poličky, byla jsem celkem překvapená, že jí na mém dospěláckém oddělení mají. Nechci znít nadutě, ale jsem zvyklá, že podobné knihy pro mládež jsou pouze na dětském oddělení. Takže palce nahoru mojí knihovně, že počítají s infantilními dospělými jako jsem já.
První kapitolu knihy jsem si musela přečíst okamžitě jak jsem dorazila domů z knihovny. A tam mě tedy moc neoslovila, ne že by byla nějak špatná to ne, ale při skutečnosti, že jsem si domů dotáhla další osm knih jsem se s chutí vrhla na jinou a tuhle nechala na potom.
Každopádně dlouho to netrvalo a přišla řada i na Solitaire. Ze začátku příběhu jsem byla naprosto unesená.
'V duchu jsem si poznamenala, že bych si asi měla začít pořizovat kočky, vzhledem k tomu, že za deset let už nejspíš jiné společníky mít nebudu.' - str. 67
Jakmile jsem si přečetla tuhle větu, věděla jsem, že jsem našla spřízněnou duši :D. V hlavní hrdince Tori jsme se našla. Je nespolečenská skoupá na slovo, ráda spí a bloguje. Pak jak jsem četla a četla dál nacházela jsem i věci, které mi na ní vadily, jako: nemá ráda knihy (-.-" seriously?), líbí se jí film Amelie z Montmartu (který jsem já ani neměla sílu dokoukat), nenávidí všechno už z principu (tuhle vlastnost úplně nesnáším - ironie heh).
'Ona fakt ráda čte... To musí bejt děsně nezdravý." - str. 107
Takže při oblibě Tori jsem trošku na vážkách, ale zřejmě jí ráda mám (jistá si tím ale úplně nejsem). Další postavu si mě ale opravdu získali - Micheal Holden, Charlie a Nick, Oliver.
Zjednodušeně se celý příběh točí okolo záhadného šprýmaře Solitaire, který dělá různé naschvály a sabotáže s poselstvím. Samozřejmě je tu Tori a další od toho aby Solitaire odhalily a zabránily mu v dalších vtípcích.
Na závěr bych řekla asi tohle: příběh, kde by se vyskytovala jen Tori by asi za moc nestál, v některých pasážích kdy byla příliš nespolečenská a tudíž sama jsem si říkala ať se tam objeví nějaká další postava a rozproudí to trochu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | 27. ledna 2015 v 16:28 | Reagovat

Tak ta vypadá zajímavě!:)
časem si jí koupím, pěkná recenze:)

2 Fey Fey | Web | 27. ledna 2015 v 18:50 | Reagovat

Již od vydání si ji chci přečíst, ale zrovna se mi knihy tak nějak nakupily, takže si chvíli počkám.

Každopádně zajímavá recenze- navnadia mě ještě více. :-)

3 Eliz Eliz | Web | 30. ledna 2015 v 13:26 | Reagovat

Vypadá to zajímavě, i když to není úplně ten typ knih, co já žeru :D Moc pěkná recenze :)
A nechápu, jak Tori nemůže mít ráda knihy!? ???

4 Aires Aires | Web | 30. ledna 2015 v 15:25 | Reagovat

Skvělá recenze, vypadá to na zajímavou knížku :) Asi se po ní taky poohlédnu v knihovně :)

5 Eliza Eliza | Web | 25. února 2015 v 17:14 | Reagovat

KNížku si určitě přečtu, mě osobně zaujala hned po vydání, ale zatím jsem na ní v knihovně nenarazila. Překvapila mě mladá autorka :D To jsem nečekala. Ale uvidíme, jak se poštěstí a jak mě kniha dokáže získat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama