Hravě, Stephens S. C.

21. ledna 2015 v 23:19 | Ivy |  Recenze knihy

Hravě

originální název: Effortless
série: Thoughtless (#2/4)
autorka: S. C. Stephens
vydáno: r. 2011 v USA, v ČR r. 2014
nakladatelství: Beta - Dobrovský
počet stran: 447
přečteno: leden 2014, v češtině, za 2 dny
hodnocení: 4,40 goodreads, 96% databazeknih
moje hodnocení:

★★★★★o autorce:
SC Stephens je autorka na seznamu bestsellerů New York Times a USA Today, která tráví každou volnou chvíli vytvářením příběhů, které jsou plné emocí a romantiky.
Její debutový román, Thoughtless, úzkostí naplněný milostný trojúhelník s nepřekonatelnou vášní a nezapomenutelným Kellanem Kylem, vzal literární svět útokem. Ohromená a překvapená reakcemi na vydání knihy Thoughtless v roce 2009, rychle následovaný dalším pokračováním. Od té doby spisovatelka píše bez přestávky.
Kromě psaní, si spisovatelka užívá trávení líných dnů na slunci čtením báječných románů, poslouchající svůj iPod s playlistem odbourávající spisovatelský blok, ráda se také vydá do kina, a stráví kvalitní čas se svými přáteli a rodinou. V současné době žije v krásném severozápadním Pacifiku se svými dvěmi krásnýmu dětmi. (-můj překlad)

můj komentář: (obsahuje spoilery)
Příběh, který spisovatelka začala knihou Bezhlavě pokračuje... a řekla bych velice dobře (ve výsledku si podle mě vedl mnohem líp než první díl). V tomto díle se nám trochu přeskupily páry. Kellan je konečně s Kierou a dohromady musí zjistit, že důvěra je mnohdy důležitější než samotná láska.
V prvním díle mi v některých částech knihy Kiera lezla na nervy, ale pouze protože nesnáším její nevěru a následné lži. I tak mě druhý díl ji přiměl vzít na milost a dokonce si ji i oblíbit. Vzala jsem na milost její lidské vlastnosti a hned mi při čtení bylo příjemněji.
Kiera: ''Chci psát, chci být spisovatelkou... Začala jsem psát o tom, jak jsme s Kellanem... Došlo mi, že v příběhu jsem darebák, kterého budou všichni nenávidět..." str. 423
Samotnou kapitolou je Kellan. Ah, božský, zlomený, milující, nadaný na kytaru hrající, zpívající, romantický Kellan. Ano, rozplývám se tady nad imaginární postavou knihy. V knize byl naprosto kouzelný. Když napsal nespočet vzkazů a poschovával je na různých místech tak aby je Kiera našla až bude na turné... ah, no nebraly by jste taková romantická gesta?
Na scénu přichází opět Danny (potom, co odletěl) naštěstí ne tak jak si myslíte. Je to opravdu dobrák a dokáže s Kierou vztah udržet v kamarádské rovině i když Kieru a Kellana dělí veliká vzdálenost a problémy.
Vedlejší postavy se dočkají taky svého většího místa v ději. Byly opravdovým a nutným zpestřením knihy za což spisovatelce moc děkuji a jsem jí vděčná, protože na jejich životy dokázala v knize vyhradit dost místa ale nepřehnala to.
Obálka knihy se stejně jako u prvního dílu zdařila (i když nesnáším chlapi s trikem bez rukávů - ani tílko ani triko s dlouhým rukávem = fuj :D). Nakladatelství zůstalo s tématem vzhledu první knihu i u druhé a doufám, že se ho budou držet i nadále. A samozřejmě doufám, že vydají i další díl knihy, přestože na první půl rok to v edičním plánu nemají.

Recenzi na první díl Bezhlavě najdete tady.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš rád/a knihy?

Ano
Ne

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 22. ledna 2015 v 16:48 | Reagovat

Říkala jsem si už někdy, že máš krásný design blogu? Je vážně úžasnej! :-) A recenze vypadá taky moc dobře, i když tyhle knihy mě zrovna moc netáhnou... :-D

2 Kačíí Kačíí | Web | 24. ledna 2015 v 11:58 | Reagovat

Tak ja sem necetla ani prvni dil:( ale knizka vypada suprove, urcite se po ni kouknu, pekna recenze:)

Ps: do affs te beru, ale zapisu si te tam az pristi tyden, kdy se bude ukoncovat kontrola affs

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama