Bezhlavě, Stephens S. C.

19. ledna 2015 v 19:11 | Ivy |  Recenze knihy

Bezhlavě

originální název: Thoughtless
série: Thoughtless (#1/4)
autorka: S. C. Stephens
vydáno: r. 2009 v USA, v ČR r. 2014
nakladatelství: Beta - Dobrovský
počet stran: 549
přečteno: leden 2014, v češtině, za týden a něco
hodnocení: 4,19 goodreads, 76% databazeknih
moje hodnocení:

★★★★


o autorce:
SC Stephens je autorka na seznamu bestsellerů New York Times a USA Today, která tráví každou volnou chvíli vytvářením příběhů, které jsou plné emocí a romantiky.
Její debutový román, Thoughtless, úzkostí naplněný milostný trojúhelník s nepřekonatelnou vášní a nezapomenutelným Kellanem Kylem, vzal literární svět útokem. Ohromená a překvapená reakcemi na vydání knihy Thoughtless v roce 2009, rychle následovaný dalším pokračováním. Od té doby spisovatelka píše bez přestávky.
Kromě psaní, si spisovatelka užívá trávení líných dnů na slunci čtením báječných románů, poslouchající svůj iPod s playlistem odbourávající spisovatelský blok, ráda se také vydá do kina, a stráví kvalitní čas se svými přáteli a rodinou. V současné době žije v krásném severozápadním Pacifiku se svými dvěmi krásnýmu dětmi. (-můj překlad)

můj komentář: (obsahuje spoilery)
Nevěra nikdy nebude populární téma... hlavně pro mě ne.
Knihu jsem četla nezvykle dlouho. A bude rozhodně tím, že mě prostřední část příběhu zas tak nebrala. A to hlavně díky Kieře. Ano, po dlouho době mi hlavní hrdinka moc nesedla, párkrát by si opravdu zasloužila cihlou mezi oči, protože je typický příklad toho, že žena neví, co chce. Bylo celkem otravný možný i šokující číst její myšlenky. Opravdu mohou být ženský tak nerozhodný, že v jedné větě se rozhodnou pro něco, v druhé o tom začínají pochybovat a v třetí už je všechno jinak? Za sebe můžu říct, že ano (bohužel), ale číst o tom není moc zábava.
Kniha svůj příběh začíná když se Danny a Kiera stěhují do Seattlu (zdá se mi to, nebo je teď víc a víc knih odehrávající se zrovna tam). Danny a Kiera jsou pár, roztomilý a velice hezký upřesnila bych. A nestěhují se k nikomu jinému než úžasnému (na kytaru hrajícímu, zpívajícímu, sexy vypadajícímu... atd.) Kellanovi.
Abych se co nejdříve dostala k jádru věci a bez zbytečných řečí samozřejmě... Danny musí odcestovat za prací, přestože měly s Kierou úžasný vztah, vzdálenost si vyžádá své. A když Danny dostane nabídku na povýšení ale v jiném městě, Kiera zareaguje (podle mě naprosto správně), že se s Dannym rozejde. Tedy, ne neřeknou si nějaká velká slova, rozchod v tom pravém slova smyslu to není, ale alespoň Kiera to tak bere. A neudělá nic jiného než, že skočí na Kellana (možná se jí moc nedivím). Do téhle doby mi všechno s knihou připadalo v pořádku, a dál to všechno šlo tak nějak do kytek.
Nemám ráda nevěru a když už na nevěru dojde ještě víc nemám ráda lhaní. Proto, ve větší části knihy jsem měla přímo osypky z toho jak se Kiera chovala, jak zatloukala a podobně.
Celou dobu co byla Kiera na půl cesty mezi Dannym a Kellanem jsem se pořád nemohla rozhodnout s kým by (podle mě) měla zůstat. Většinou, když dojde na takovou patovou situaci tak jsme jednoznačně pro toho prvního (ah, vím, jak romantické). Odůvodnila bych to nejspíš tím, že si věrnosti vážím nade vše (což mě v tomhle příběhu docela lezlo na nervy).
Konec knihy si mě ale zase udobřil a všechny postavy si mě ale nakonec získali. Danny a Kellan jsou roztomilý. Na druhou stranu Kiera mi lezla na nervy, ale za nic, co se odehrálo v knize nemohla sama. Navíc jsem sev ní tak trochu našla (ne v nevěře, nebojte, heh :D) ale v tom jak je stydlivá, nemá ráda první dny ve škole, má ráda bezpečí (při rozhodování s kým být dá přednost známemu a jistému) a je jakjinak jako jsme každá nerozhodná (ale úplně na jiném levlu než ostatní s kým jsem měla co dočinění)
Při pohledu na jiné světové obálky musím říct, že ta česká se mi opravdu líbí.
U hodnocení jsem trochu váhala, přeci jenom mě téměř polovina knihy nudila. Ale konec, Kellan a Denny to vylepšily takže proto čtyři hvězdičky. A rozhodně jsem si v průběhu čtení nemyslela, že se vrhnu na další díl, ale opak je pravdou.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aires Aires | Web | 19. ledna 2015 v 19:36 | Reagovat

Skvělá recenze :) Tuhle knížku jsem si zrovna dneska přinesla z knihovny, tak jsem ráda, že jsem si na ni hned mohla přečíst recenzi a teď vím, do čeho se pouštím :) Vypadá dobře :)

2 Eliz Eliz | Web | 19. ledna 2015 v 19:52 | Reagovat

Povedená recenze! :) Ale kniha mě až tolik nezaujala a podle toho, co jsi psala, bych i já za chvíli Kiaře usilovala o život, nebo bych jí aspoň chtěla hodit cihlu mezi oči po tvém vzoru, takže raději ne :D

3 Zoey Zoey | Web | 21. ledna 2015 v 12:07 | Reagovat

Moc bezva recenze :) Vůbec se neumím takhle rozepsat! :D Kniha by pro mě asi úplně nebyla, zvlášť jestli byla hlavní hrdinka taková..:D

4 Eliza Eliza | Web | 25. února 2015 v 17:15 | Reagovat

Super recenze, ale myslím, že tuhle zase vynechám :D Opět jsem o ní až do teď neslyšela, takže je super, že mi rozšiřuješ obzory :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama