Za rok 2014 a blablabla okolo knih

31. prosince 2014 v 15:58 | Ivy |  Ivy a její blablabla
Přestože jsem blogování v tomto roce moc nedala, knihám jsem se věnovala ažaž... a tady je můj rok 2014 v knihách.
Za rok 2014:
~Nové knihy
~Goodread challenge
~Nej série
~Nej kniha českého autora
~Nejhorší kniha českého autora
~Nej autor
~Nej filmové zpracování knihy
~Největší zklamání
~Nejvtipnější kniha
~Nejvíc chtěné pokračování
~Nej obálka
~Nejroztomilejší příběh
~Nejsmutnější příběh

Vytvořit nějaké sumasumárum knih za rok 2014 pro mě rozhodně není lehké. Totiž znám se. Vybrat pár knih, co se mi líbily? Zřejmě všechny... protože všimly jste si jak jsem do každé knížky hned zblázněná, že hodnotím většinou 4-5 hvězdiček, když náhodou dávám 3 tak je to u mě pozdvyžení? Prostě jsem divný čtenář... Takže se pokusím o vyzdvyhnutí nějakých knih, ale musím poznamenat, že téměř všechny knihy za rok 2014 (celkem 110) byly úžasné.

Začneme zlehka.


NOVÉ KNIHY.

Nejsem zrovna člověk, co nechá jmění v knihkupectví. Přála bych si být, ale bohužel to jmění mi jaksi schází. Ale těším se až si budu sama vydělávat... á to bude žůžolabůžo. Spíš mě najdete v knihovně. Při zmínění knih, které jsem si letos koupila se zastavím jen krátce, protože jich moc nebude.
Vůně deště, Čas něhy - L. Lanczová
Tyto dvě knihy jsou knihy mého mládí. Chtěla bych si do knihovničky pořídit ještě další moje oblíbence od Lenky Lanczové (a jednou to tak udělám), ale zatím jen tyto dvě. Koupila jsem je na fb knižním bazaru asi v říjnu a od té doby už stačilo několikrát otevřít.
Život jedna báseň - Colleen Hoover
Knihu jsem dostala k Mikuláši (oh, ano já vím, je mi 19 a ještě dostávám něco k Mikuláši? :D). Recenzi si můžete přečít zde.
Eleanor a Park - Rainbow Rowell
Knihu jsem dostala darem k Vánocům. A jsem z ní nadšená. Pokud se k tomu dokopu tak bych snad i napsala recenzi. Kdoví.
Hvězdy nám nepřály - John Green
Tato kniha je něco jako bible - každý by ji měl mít doma. Taky dárek k Vánocům a hned jsem si jí musela přečíst po druhé.
Dokonalý pár, Dokonalý svět, Dokonalý sen - Ally Condie
Tuhle trilogii jsem dostala od babičky k Vánocům. Měly je v levných knihách, kus za 49 korun, zrovna dneska jsem si je přivezla domů a nemůžu se dočkat až si je přečtu.
Zůstaň se mnou - Gayle Froman
Taky dárek k Vánocům, asi před pěti minutama jsem to dočetla a rozhodně si chci přečíst Where she went.

+ jsem si pořídila nový domeček pro knihy aka poličky z Ikey :), už se těším až je budu zaplňovat.

Goodreads challenge.

Jistě určitě znáte. Na tento rok jsem si dala jako výzvu přečíst 100 knih. Což se mi podařilo, juhůůů :). Dohromady jsem tedy přečetla 205 knih...
A už přituhuje...

NEJ SÉRIE

Já vím, že to má být je jedna série, ale...
Vampýrská akademie od Richelle Mead. Nejlepší fantasy za dlouhou dobu... já vím, že jsem trošku pozadu a knihy nejsou nejnovější, ale co. Jinak už mám na série několik měsíců rozepsanou recenzi, jsem lempl no...
Hříšné odstíny vášně od Sylvain Reynard. Co dodat no, vždycky budu romantický snílek a tahle série je superúžasná. Navíc napsal jí chlap a já si Julii a Gabriela naprosto zamilovala.
Protože já moc českým knihám nedám tak jsem tady moc z čeho neměla vybírat, ale přesto...

NEJ KNIHA ČESKÉHO AUTORA

S hlavou v oblacích (pejru)

S hlavou v oblacích (pejru) od Kateřiny Petrusové, tahle spisovatelka je vyjímka potvrzující pravidlo (o českých spisovatelích si myslím své, jednou to možná rozvedu). Tady si můžete přečíst recenzi.

...A NEJHORŠÍ KNIHA ČESKÉHO AUTORA

Navždy

Navždy od Lady Jánské. Nikdy žádnému spisovately neodpustím když se pustí do psaní na téma tak ohrané a vůbec se nesnaží o nějakou originalitu a ještě to svede jako tato spisovatelka. Já vím, že jsou tu lidé, kterým se kniha líbila a já jí ani nedočetla, jenže z mého pohledu? To se nedalo. Všechno, co jsem na knize viděla bylo až moc stejných situací a vlastností se Stmíváním. A když jsem si knihu půjčovala vypadala tak slibně. Ta obálka je přímo krásná, jenže to bohužel nezachrání vnitřek.

NEJ AUTORKA ROKU 2014

Colleen Hoover, o tom není pochyb :). Všechny knihy, které jsem od ní četla jsou naprosto úžasné.

NEJ FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ ROKU 2014

posterposter
Divergence a Hvězdy nám nepřály. Zase nejsem schopná se rozhodnout, oba filmy si pouštím pořád dokola. Ještě mám na dnešek naplánované se kouknout na If I stay film a myslím si, že určitě taky bude patři do téhle kategorie.

NEJVETŠÍ ZKLAMÁNÍ ROKU 2014

Ticho (Hush, Hush, #3)
Ticho od Becca Fitzpatrick. Rozhodně je to tato kniha. První díl byl úžasný, druhý ušel i když s výhradami, ale třetí mě naprosto nudil, zvládla jsem prvních sto stránek a pak jsem dál neměla potřebu číst... Bohužel jsem člověk, co čte jen to, co ho baví a u toho jsem s touhle knihou narazila. Největším zklamáním je to, že z prvního dílu jsem byla naprosto nadšená, z druhé už míň ale pořád to šlo, a s třetím to dopadlo tak jak to dopadlo...

NEJVTIPNĚJŠÍ KNIHA ROKU 2014

Zapletený (Tangled, #1)
V této kategorii je to rozhodně Zapletený od Emma Chase. Kniha je napsaná z mužského pohledu, což je naprosto úžasné. Hlavní hrdina, který příběh vypráví je největší blbec a zároveň nejroztomilejší chlap.

NEJVÍC CHTĚNÉ POKRAČOVÁNÍ

Najít Sky (Benedicts, #1)
Ten název kategorie nicmoc, ale jak jinak to nazvat? V této kategorii je to rozhodně Najít Sky od Joss Stirling. Nakladatelství se pokračování vydat nechystá (zatím, pořád můžu mít nějakou naději) ale ten příběh je úplně nádherný. Jinak recenzi jsem dokončila, chtěla zveřejnit a co se nestalo blog.cz mě potěšil a všechen text zmizel někde v procesu...

NEJ OBÁLKA

Eleanor a Park
U této kategorie ani neváhám. Rozhodně to je Eleanor a Park od Rainbow Rowell. V jednoduchosti je krása. Díky nakladatelství Yoli, že se nebojí ponechat originální obálku. Yoli prostě obálky umí.

NEJROZTOMILEJŠÍ PŘÍBĚH

U téhle kategorie jsem se hodně zapotila, protože vybrat je pár knih... pche... První, kterou jsem zvolila je Loving Mr. Daniels od Brittainy C. Cherry, nejvyšla v ČR, což je naprostá chyba. Doufám, že dostanu k jejímu zrecenzování. Je spousta dalších knihy, které do této kategorie patří jako třeba Losing it od Cora Carmack, ale kniha Loving Mr. Daniels je rozhodně na špici.

NEJSMUTNĚJŠÍ PŘÍBĚH

Hvězdy nám nepřály
Samozřejmě to bych nebyla ovce abych tu nezmínila Hvězdy nám nepřály od Johna Greena.
Tak a tímhle by skončilo ohlížení za rokem 2014 a je na čase tu zmínit rok 2015...

Za rok 2015 si dávám pár knižních předsevzetí:

~Přečíst znovu 100 knih.
~Věnovat se více blogu (psát aspoň jednu recenzi za týden).
~Kupovat si více knih (aspoň 12 knih za rok)
~Pokusit se navázat spolupráci s vydavatelstvím.

... a jaký byl váš rok v knihách? a dáváte si nějaká předsevzetí do roku 2015?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fey Fey | Web | 31. prosince 2014 v 17:38 | Reagovat

Zůstaň se mnou jsem také četla, ale moc nadšená jsem z toho nebyla. Upřímně- dle mého byl film lepší. :-)

Vampýrskou akademii mám ráda jen do 3 dílu. Ostatní díly mi přišly už takové... mno, slátané. :D

Hvězdy nám nepřály jsem dostala k Vánocům a už se těším, až i já budu jednou z milionu, kteří tu knihu přečetli. :D

2 Aires Aires | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 21:38 | Reagovat

Krásné shrnutí :) Vampýrská akademie je  taky má oblíbená série a Hříšné odstíny vášně se zrovna chystám číst, tak doufám, že si je taky oblíbím :) A Loving Mr. Daniels vypadá zajímavě :)

3 Zoey Zoey | Web | 6. ledna 2015 v 15:43 | Reagovat

Páni, to je skvělý článek! :D VA mám taky moc ráda, stejně tak Hvězdy a i ta filmová zpracování :)
A Ticho mě taky hrozně zklamalo! Třetí díl- to bylo fakt nanic, a tohle taky :I Mimochodem, musím si najít tvou recenzi na Eleanor a Parka, protože mě se třeba kniha tolik nelíbila, a zajímá mě tvůj názor. Jinak jsi, myslím, pořídila moc pěkné knížky :)

4 Eliz Eliz | Web | 8. ledna 2015 v 21:16 | Reagovat

Skvělé zhodnocení :) Dokonalý pár, sen a svět jsem taky pořídila, jsem na ně zvědavá. Hvězdy nám nepřály jsem četla, ale bohužel ještě neviděla... chystám se :D
co se týče předsevzetí, ráda bych taky navázala spolupráci s nějakým vydavatelstvím, ale kdo ví... Už jsem stihla zjistit, že někde mají blogerů nadbytek a je složitý někoho dostatečně zaujmout. :-(

5 Kate Kate | E-mail | 20. ledna 2015 v 17:11 | Reagovat

No, s některými body nesouhlasím,a le budiž... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama