I origins

23. prosince 2014 v 16:53 | Ivy |  Recenze filmy

I origins / Výchozí bod

Drama/ Sci-fi
USA 2014, 107min
Hrají: Michael Pitt, Brit Marling, Steven Yeun, Àstrid Bergès-Frisbe, ...
Hodnocení csfd: 80%
Trailer: v češtině
Popis filmu: csfd
Oční duhovka je jedinečným znakem každého člověka, je nezaměnitelná a nepřenositelná, stejně jako otisk prstu. Existují systémy, které umí pomocí dvanáctimístných kódů rozpoznávat tuto jedinečnost a využívají se při identifikaci jednotlivých osob. Na letištích, v porodnicích ... Ale co když je to jinak? Film Výchozí bod vypráví příběh Dr. Iana Graye (Michael Pitt), molekulárního biologa, jehož životním tématem je studium evoluce oka. Jeho práce jej zcela pohlcuje až do okamžiku, kdy se na večírku setká s krásnou tajemnou dívkou Sofi (Astrid Berges-Frisbey) a požádá ji, aby si mohl vyfotografovat její nádherné oči. Oproti vědecky racionálnímu a profesionálně skeptickému Ianovi je Sofi tvorem divokým a nespoutaným. Jejich protiklady je k sobě přitahují, jejich vztah je intenzivní a pro Iana i nečekaně vášnivý, bohužel však končí tragicky. Se svou kolegyní Karen (Brit Marling) učiní nečekaný objev, který zpochybní jeho dosud neotřesitelnou víru ve vědu a změní jeho skeptický postoj vůči mystickým a spirituálním silám. Potvrdit či vyvrátit novou teorii, která by postavila na hlavu vše, v co lidstvo doposud věřilo, může jen cesta na druhý konec světa. Ian se rozhodne riskovat vědeckou reputaci a vlastní racionalitu a vydá se na šílenou misi, jež má jen mizivou naději na úspěch.


Můj komentář: (obsahuje spoilery)
Tenhle film jsem měla ve 'chci vidět' už dlouho, protože už samotný trailer mě upoutal.
Film se trochu vymyká mému obvyklému žánru. Sci-fi mám ráda jenže je opravdu těžké narazit na nějaké, co není fantasmagorie. Tenhle film je proto vysoce na špici. Všechno, co se v něm odehrává je uvěřitelný, popsaný tak triviálně, že nikdo nemá pocit vymytého mozku a donutí vás samotného pochybovat a přemýšlet.
Nejděsivějším okamžikem filmu bylo když se Ian a Sophie zasekli ve výtahu a museli rychle vylézt. Byla jsem opravdu napnutá. A čekala jsem, že se stane něco zlýho ale tohle způsobilo, že mi spadla brada a na moment jsem byla jako Homer a jeho ne-mozek. Tápu nad tím jestli opravdu spoilerovat a napsat, co se stalo nebo vás trochu navnadit... :P.
Oba herci (Brit a Michael) se do filmu naprosto hodí, navíc kdo by neměl slabost pro přechytralýho sexy vědce, kterého Micheal Pitt hraje.
Veškerého rozuzlení a to, kdy začnete chápat celý děj filmu se dočkáte až ke konci. Někdo by mohl tvrdit, že kvůli tomu naivnímu konci to ztrácí hodnotu, ale s tím musím nesouhlasit. Bylo to zfilmovaný tak jak bylo a konec naprosto poklidný, emocionální a nekomerční.

''I převracení kamena a nalezení ničeho je pokrok.''

Hodnocení:

★★★★★

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 28. prosince 2014 v 20:37 | Reagovat

Kdysi jsem viděla trailer a film mě hodně zaujal. Zatím jsem ho neviděla, ale chystám se :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama