Liebster Award TAG

25. listopadu 2014 v 20:21 | Ivy |  TAG
Eliz mě nominovala na tento TAG. Nebudu dělat ofuky (aspoň to tu nebude zkomírat) a jdu na to.

Úkoly:
1. Napsat 11 faktů o sobě.
2. Odpovědět na otázky od blogera, který tě nominoval.
3. Nominovat dalších x blogerů a vymyslet otázky.


11 Faktů o mě.

(doufám, že se nebudu moc opakovat, protože většinu zajímavých faktů o sobě jsem už prozdradila)

1. Rok jsem byla vegetarián, pak jsem měla zdravotní problémy takže jsem si zvolila jednodušší cestu a začala jíst zase kuřecí maso (jiné je fuj). Což ze mě dělá pokrytce. Přesto pořád plánuji se stát vegetariánem a později veganem, jen se musím dostat z těch zdravotních problémů.
2. Mým největším snem je se osamostatnit, být zajištěná a nemuset se spoléhat na ostatní.
3. Prošla jsem si anorexií.
4. Když jsme se ve čtvrtek ve škole dívaly na film o drogách rozbrečela jsem se ve třídě. (kdo chce kouknout může zde)
5. Chci procestovat svět, a v každém koutě světa aspoň chvíly bydlet.
6. Trvale bych chtěla bydlet buď v anglicky mluvící zemi, nebo ve Španělsku, jen ne v ČR.
7. Nemám ráda děti.
8. Už ve třetí třídě jsem měla na vysvědčení trojku. V devítce jsem končila se samýma jedničkama.
9. Nejvíce si vážím věrnosti, sama si na ní hodně zakládám (nikdy bych nepodvedla) a hodně doplácím na to, že to vyžaduju i od ostatních. Nevěru nepromíjím.
10. Téměř deset let jsem hrála závodně volejbal.
11. Vždycky říkám, že nevěřím na svůj šťastný konec. Pravdou je, že nějaká malinkatá část mě má pořád naději. A co je podle mě šťastný konec? Najít někoho, kdo mě bude milovat... a mít s ním třeba i tak neoblíbené děti.

Otázky od Eliz a moje odpovědi.

1. Věříš tomu, že existuje ve vesmíru i jiný život?
Vždycky když dojde na něco nehmatatelného a mýtického nemůžu se rozhodnout k jaké straně se přiklonit. Věřím, něvěřím? Jsem asi někde uprostřed. Vždycky jsem říkala, že až 'to' uvidím uvěřím.

2. Preferuješ knihy nebo čtečku? Proč?
Čtečku nemám, ale e-knihy čtu na notebooku, což mě rozhodně nebaví, protože u notebook je jen málo poloh pohodlných ke čtení knih. Momentálně tedy dávám přednost knize. Až si pořídím čtetčku (a že já si jí pořídím) tak stejně budu dávat přednost knize (protože se nic nevyrovná kráse zaplněné knihovny) ale čtečka je na cesty skladnější a hlavně se tím neponičí knihy (na což jsem strašnej pes - ubližte knize a já ublížím vám! :D)

3. Existuje nějaká knížka, která hodně pozměnila tvůj život a směr, kterým se ubírá/ubíral?
Protože se moje práce hodně opírá o motivaci, sebevědomí a pozitivní myšlení tak se chystám na knihy, které mi dojista pohled na svět změní - například Bohatý táta chudý táta, Miluj svůj život. Už jen když mi moji kolegové o těhle knihách vypráví tak mě to dost ovlivňuje.

4. Co si myslíš o dnešním světě (tak celkově)?
Páni, to je otázka o které by se dal psát sloh (a že já svůj názor v pár větách vyjádřit neumím). Rozhodně bych dnešní svtě neviděla jen negativné. Ve spoustě ohledech je tenhle svět fajn. Přínáší spoustu možností, spoustu vynálezů, nůvých věcí. Kdybych měla brát pouze názor na dnešní lidstvo tak by spousta lidí řekla, že to stojí za nic. Já neříkám, že na světě nejsou svině, ale nebylo tomu tak vždycky? A je logické, že s tím jak se svět rychle zalidňuje samozřejmě špatných lidí přibývá, ale jediné co s tím mohu udělat je, že se jím nestanu.

5. Co se ti vybaví, když se řekne podzim?
Podzim je moje nejoblíbenější období (koukněte na vzhled blogu). Vždycky se mi vybaví jak vstávám za tmy, domů se vracím za tmy. Spadané listí, které miluju. Dny, kdy vám připadá, že je celý den noc. Počasí, které miluju. Pro hodně lidí je podzim období deprese. U mě nezáleží na to jaké je roční období - depka mě popadne stejně na podzím tak jako v létě. Podzim prostě miluju.

6. Kolik knih přečteš průměrně za měsíc?
Jsem hodně neprůměrný čtenář. Dalo by se říct, že vždycky něco čtu. Když ne novou knihu tak čtu oblíbené knihy znovu (série Too far od Abbi Glines, Easy od Tamara Webber, Vampýrskou akademi, sérii 50 odstínů, ale i knihy mého mládí od Lenky Lanzové). Když tedy budu počítat i knihy, které čtu znovu a knihy prvně čtené a nebudu počítat rozečtené překlady (protože čtení se vždycky protáhne v záislosti na rychlosti překladu) tak do měsíce je jich cca 6 knih za měsíc. Ale jsou i měsíce, kdy přečtu třeba jen jednu, protože není nálada, čas a tak.

7. Co pro tebe znamená mít blog?
Protože bloguju už asi 9 let tak by se dalo říct, že pokaždé v různém věku pro mě blog znamenal něco jiného. Měla jsem takové ty neplnohodné obrázkové blogy, deníčkové blogy, hubnoucí blog, pro-ana blog, blog s překlady který jsem proměnila na ten stálý knižní blog. Vesměs bych ale mohla říct, že pro mě blog vždycky znamenal koníček a místo, kde jsem mohla říct svůj názor anonymně a bez ohledu na to jakou reakci vyvolá (v reálu se mi těžko dávají najevo názory z obavy bezprostřední reakce, které bych musela čelit, něco jiného totiž je čelit jí za monitorem počítače).

8. Kolik času denně strávíš na Facebooku či na počítači celkově?
Jelikož jsem vlastník notebooku, který když jsem doma mám v pokoji zapnutý nonstop je těžké říct kolik hodin přímo fyzicky strávím u pc či na fb. Taky chodím do školy, kde je reálnější stíhat psát zápisy na notebooku a ve škole mám přísupnou wi-fi, taky se moc nedívám na televizi takže mi notebook v podstatě supluje telku. Takže odpověď: hodně, ale myslím si, že v dnešní době v poměru ku ostatním málo. Jsou dny kdy notebook nezapínám vůbec, dny kdy na něm strávím pár minut, dny kdy u něj prosedím dny (většinou kvůli pracem do školy -.-"). A upřímně si myslím, že bych se bez něj obešla. Jenže to v dnešní době moc nejde, už jenom kvůli škole, domluvě s lidma kteří jsou přes polovinu země. A na závěr k této otázce moudro, které jsem v poslední době vyčetla na fb: Není problém, že bych já neměl počítač je problém, že by ho měly ostatní.

9. Tvůj vztah k jídlu?
Pro spoustu lidí je tohle normální otázka. Pro mě je to hodně osobní otázka. Ve faktu č.3 se o mě můžete dočíst jistý fakt, který jsem nijak nerozebírala a neokecávala. Je to prostě jen fakt, součást mé minulosti, která mě bohužel ovlivňuje každou minutou mého života, ale snažím se na to nemyslet a dělat jakože jsem v tomhle ohledu úplně normální, někdy to vyjde někdy zase ne. Nicméně vím, že normální nejsem. Můj vztah k jídlu je nenormální. Ale k tomuhle tématu a části mého života se nechci moc vracet, chci se jen dívat do budoucnosti, kde snad jednou budu úplně v pohodě a toho nedocílím tím, že se budu utápět ve věcech, které se již staly a už je neovlivním.

10. Jak nejúčinněji relaxuješ?
Spánek - jsem strašný spáč, když můžu klidně spím 12 hodin - to ale nedělám často, protože to by pak byl ztracený čas. A pak samozřejmě u knih.

11. Co tě nejvíc ubíjí?
Toho je. Momentálně nejvíc škola, od které mám až do ledna naštěstí pokoj (mám teď 4 týdne praxe). Štve mě dokonce tak, že přemýšlím, že s tím seknu.

Nominovaní dalších blogerů.

Vím, že tento TAG je už tak sprofanovanej, že většině blogerům leze na nervy. Proto nikoho nominovat nebudu a ani nebudu tvořit otázky. Samozřejmě je to dobrá forma toho jak se o vás dozvědět víc, proto třeba kdyby někdo z mých spřátelených blogů nebyl vyloženě proti tomuto TAGu, tak ať napíše, já si ráda otázky vymyslím a budu se těšit na vaše odpovědi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čteš rád/a knihy?

Ano
Ne

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 26. listopadu 2014 v 15:48 | Reagovat

super, díky za tvoji reakci na moji nominaci! :)
Jak jsem četla těch 11 faktů o tobě, zjistila jsem, že jsi neuvěřitelně zajímavý člověk. A tvoje odpovědi se mi také moc líbí. Bloguješ už 9 let? Páni, taky bych s tím chtěla vydržet tak dlouho. Doufám, že jo :-D

2 Kate Kate | E-mail | Web | 29. listopadu 2014 v 16:44 | Reagovat

To není správný přístup, chtít seknout se školou. :D Na druhou stranu, nedivím se ti. :D Co studuješ? :)

3 Fey Fey | Web | 30. listopadu 2014 v 8:57 | Reagovat

TAG vypadá velmi zajímavě. Taky se o něj jednou pokusím. :-)

4 Eliza Eliza | Web | 21. prosince 2014 v 14:47 | Reagovat

Nesmrtelný TAG xDD
Btw, já jím jenom kuřecí a rybu :D Ostatní maso je fuj :D Tvoje odpovědi jsou hodně zajímavé, musím říct, dozvěděla jsem se toho o tobě docela dost, co jsem nevěděla. Zajímáš mě :D Klidně těch tagů udělej víc :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama