Ugly Love, Hoover Colleen

14. září 2014 v 0:44 | Ivy |  Recenze knihy

Ugly Love

autorka: Hoover Colleen
vydáno r. 2014 v USA
v ČR nevydáno (probíhá amaterský překlad)
žánr: romance, new adult
počet stran: 320
přečteno: srpen-září 2014, část v češtině, část v angličtině
hodnocení:
anotace: goodreads
Když se Tate Collins seznámila s pilotem Milesem Archerem, věděla, že to nebyla láska na první pohled. Dokonce by neřekla, že se stali přáteli. Jedinou věc, kterou měli společnou, byla jejich nepopíratelná vzájemná přitažlivost. Když jejich touhy vyplynou na povrch, uvědomí si, že si perfektně rozumí. On nechce milovat, ona nemá čas na lásku, takže si jen užívají sexu. Tato dohoda byla až překvapivě lehká, dokud se Tate držela dvou pravidel, která Miles určil.
Nikdy se neptej na minulost. Neočekávej budoucnost.
Myslí si, že to můžou zvládnout, ale téměř okamžitě si uvědomili, že takhle nic nezvládnou.
Srdce se infiltrují. Sliby se poruší. Pravidla se otřesou v základech. Láska bude ošklivá. ---(zdroj anotace)
O autorce:
Láska ke psaní u Colleen Hoover začala roku 1985, když jí bylo pět let. Její první příběh se jmenoval 'Mystery Bob' a pro její matku to byl obrovský hit, která ale dokázala velmi dobře předstírat zájem.
Colleen pokračovala v psaní povídek pro přátelé a rodinu do prosince roku 2011, kdy se rozhodla napsat dlouhý příběh s názvem 'Slammed'. Sama ho publikovala na Amazon v lednu 2012, a ten se téhož roku v květnu dostal na seznam bestsellerů NYT. Od té doby píše pro Atria Books, dceřiná společnost nakladatelství Simon&Schuster, nyní má šest bestsellerů v NYTimes.
Colleen stále upřdnostňuje být nazývána spisovatelem, termín autor ji děsí a má z něj pocit, že je to práce s očekáváním. Pod se jí tlakem nepracuje dobře a doufá, že pro ní psaní zůstane zábavné a vzrušující.
Její nejnovější román 'Ugly Love' vyšel 5. srpna 2014. V současně době pracuje na novém románu 'Confess', který píše tak rychle jak může dřív než se probudí z tohohle bláznivého snu.
Nyní Colleen žije v Texasu se svým manželem a třemi syny. ---(můj překlad z amazon.com)

Můj komentář: (obsahuje spoilery)
Proč jsem si knihu vybrala?
Od té doby, co jsem se začala pohybovat v knižní světě - sledovat různé knižní blogy, autorky na fb, goodreads, narážím na spoustu knih, které zařazuji do kolonky 'chystám se číst. Díky tomu mi tato kolonka samozřejmě přetéká. A tahle kniha byla tak prohnaná každým koutem internetu, že jsem na ni narážela tak často, že když ji začaly překládat na elisaworldu neváhala jsem a pustila se do ní. A jako to dopadlo? Colleen a její příběh mě chytil, že jsem si nedala pokoj dokud jsem knihu nedočetla vlastními silami v angličtině.
Obálka.
Původně jsem si říkala, že se mi moc nelíbí. Pak jsem při čtení přišla na to proč zvolily nakladatelé tuto obálku a zamilovala jsem si ji.
Děj.
Kniha je napsán z dvou pohledů. Ob kapitolu se střídá pohled Tate a Milese. Miles nejprve vzpomíná na minolust, jak ale děj postupuje dostává se do přítomnosti. Celou dobu, co čtete vás doprovází skutečnost, alfa a omega celého příběhu, na jejíž odhalení si ale musíte klasicky počkat až k samému konci knihy. Občas se mi stává, že mě takové napínání nudí, ale spisovatelka, jak už to u Colleen z předchozí zkušenosti bývá, to dokáže podat tak, že mě se nudit ani jednou za celé čtení nenapadlo.
Nejoblíbenější moment knihy.
Musím říct, že kniha je prošpikována těmy hlubokými okamžiky, které mě chytly za srdce. No přeci, když se hlavní postava musí srovnat s takovou ztrátou ve svém životě nezanechává vám čtení kamenou tvář. Ale byl tu okamžik, který se mě dotkl víc než ostatní. První když Tate měla sex s Milesem a on jí řekl Rachel - říkáte si, jo to je možná trapný, ale nic víc. Jenže mě spíš šlo o to jak na to Tate reagovala. Druhý okamžik je kapitola, kdy Miles jede za Rachel - oko nezůstalo suché.
Postavy.
Na jedné straně je Miles, a má všechno, co mužský hrdina potřebuje aby jste si ho zamilovaly. Kromě toho, že je ztrápený a odmítá vztah. Na druhé straně v opozici stojí Tate, strašně v pohodě a myslí si, že vztah kamarád s výhodou zvládne. Dále v knize vystupuje Corbin, bratr Tate, u něhož se může zdát, že to se svou bratrskou ochranou moc přehání, ale ve skutečnosti je to roztomilý :3. A málem bych zapomněla na Kápa, který v knize je sice vedlejší postavou ale neopomenutelnou. S klidem můžu říct, že je takový děd vševěd.
Z knihy.
"Pokud bych byl schopný někoho milovat... byla by jsi to ty."
"Láska nění vždycky krásná. Někdy stráviš všechn tvůj čas s nadějí, že to třeba bude cosi jiného. Cosi lepšího. Potom, dřív než si to uvědomíš, jsi zpátky na začátku a ztratilas srdce kdesi v dálce."
"Bůh nám dal ošklivost aby jsme v životě nebraly krásu jako samozřemost."
"I didn't fall in love with you... I flew."
Hodnocení.
Bezkonkurenčních pět hvězdiček. Závěrem musím říct, že všechen ten povyk, který jste mohly zpozorovat na zahraničných webech si tahle kniha zasloužila. Colleen (ano, už po několikáté ji budu vychvalovat až do nebes) se znovu povedl podobný počin jako s sérií Bez naděje. Znovu se jí povedlo napsat za-srdce-chytající, srdce rvoucí a procítěný příběh na který nenechám dopustit a doufám, že si knihu jednou koupít v českém vydání.

Ke knize je i píseň, kterou napsal Griffin Peterson, a poslechnout si jí můžete zde.
Zdroj:
fotka autorky - facebook.
obrázek - we♥it.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 14. září 2014 v 18:32 | Reagovat

Páni, to opět vypadá skvěle :-D Hrozně se mi líbí tvoje recenze! :)
Okamžitě se mi při autorčině jménu vybavila série Bez naděje. Knihy jsou hodně chválené, a myslím, že i Ugly Love by mohla být podobně dobrá. Doufejme že ji vydají v češtině :))

2 Ami Ami | E-mail | Web | 15. září 2014 v 19:35 | Reagovat

Tak to vypadá opravdu dobře!
Bez naděje si chci strašně moc přečíst!
Pěkná recenze.
Chci ti říct, že jsem se kvůli nějakým problémům přestěhovala na jiný blog.
Tady adresa: http://knizni-mimonka.blogspot.cz/

3 Eliza Eliza | Web | 17. září 2014 v 16:47 | Reagovat

Tak tahle knížka mě fakt zaujala, až jsem se divila o.O Je škoda, že zatím není v češtině :/ To tak bývá se všema dobrejma knihama co najdu -__-" xD Supr recenze ;)

4 Kate Kate | E-mail | Web | 20. září 2014 v 19:13 | Reagovat

To vypadá hodně dobře. :) Škoda, že to nevydali u nás...

5 Adéla Adéla | 10. října 2014 v 20:01 | Reagovat

nevíte kdy to vydají ?

6 Ivy Ivy | Web | 11. října 2014 v 20:20 | Reagovat

[5]: Ohledně této knihy si nejsem jistá, zda ji česká nakladatelství vůbec vydají. je poměrně nová, a u nás bývá zvykem, že se nejprve počká na ohlas ve světě a pak se popřípadě zváží vydání v ČR. Takže se záměrem knihu vydat u nás nejsem obeznámena a jsem si jistá, že kdyby už jí v plánu měly, notnou chvíli si počkáme.

7 adelka adelka | 17. října 2014 v 11:22 | Reagovat

kdy se narodila ?? přesně ?

8 Ivy Ivy | Web | 2. listopadu 2014 v 16:37 | Reagovat

[7]: Pokud máš na mysli, kdy se 'narodila' tahle kniha tak to bylo začátkem strpna. A podle toho, že musely její neoficiální překlad na elisaworld.blog.cz utnout, se knihy zřejmě dočkáme, ale řekla bych, že nejdřív tak v polovině příštího roku.
P.S. Všechny informace o knihách jsou lehce sehnatelné na goodreads.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama