Crescendo

2. září 2014 v 23:33 | Ivy |  Recenze knihy

Crescendo

Autor: Becca Fitzpatrick
Série: Nora Greyová (2.díl/4)
Originální název: Crescendo
Rok vydání: 2011, rok vydání originálu: 2010
Počet stran: 412
Stručný obsah díla: (neobsahuje spoilery)
Příběh Nory Greyové pokračuje. Patch se stal strážným andělem, přesněji tím Nořiným. Ta si myslí, že jejich lásce nestojí nic v cestě. Proto jí zaskočí jak reaguje na to když řekna ta slova. Ten se tak chová, z důvodu aby nepřišel o svou nově získanou pozici a křídla. Všechno se semele tak jak by nikdo nečekal. Patch věnuje čím dál tím víc pozornosti Marcii - Nořině úhlavní nepřítelkyni. Do města se také přistěhuje její dávný přítel z dětství Scott. Znovu se začnou dít divné věci. Začne vidět svého mrtvého otce. A objeví se zvláštní Černá ruka. Je to Patch? Kdo skutečně zabil jejího otce? Neví, čemu má vlastně věřit. Ničemu nepomáhá to, že je na celou situaci sama a nepřítel je ten, koho by nejméňě očekávala.
Přečteno: přelom srpna-září 2014, za 3 dny, v češtině
Hodnocení:
/5
Můj komentář: (může obsahovat spoilery)
Ze začátku, co jsem knihu četla jsem si vůbec nebyla jistá jestli jí dočtu nebo zda vůbec budu moc hodnotit alepspoň třema průměrnýma hvězdičkama. Vytrvala jsem u čtení a ne že bych z knihy byla tak nadšená jakoz prvního dílu, ale aspoň jsem se dočkala rozuzlení toho nepořádku, který na začátku spisovatelka způsobila.
Při posledních stránkách předchozího dílu by jste opravdu nečekaly, že se příběh bude ubírat tímhle směrem - proto ten šok a zklamání. Šťastně a navěky jim tedy nevydrží dlouho. Chci tím říct, že Nora byla opravdu v pohodě a ona se s ním rozejde, jako vážně? Tím mi občas lezla na nervy. Panebože! Vždyť se s Patchem rozešla tak ať nedolejzá. Kdyby to spisovatelka aspoň napsala tak že je Nora s Patchem proti celému světu, ale ona si vymyslí tu nejvíc neočekávanou kravinu.
Pak se najednou Patch začne motat okolo Marcii - holka nepříjemnější než reklama v televizi, a to tam ani mockrát za těch 400 stránek nevystupovala, ale stačilo to aby zanechala plnohodnotně zkažený dojem. Na scénu taky přichází nová postava - Scott. Myslela jsem si, že aspoň bude pro Patche plnohodnotným soupeřem v boji o Nořinu pozornost, ale nechápu, co na něm mohla Nora vidět? Všechno to samozřejmě zachraňuje Vee. Její chytrá pusa mele stejně zábavně jako v prvním díle, takže aspoň to se nezměnilo.
Aby jste si ale neříkali, že tu jen kritizuju a stejně jsem knize připsala čtyři hvězdičky tak je to tím, že po začátku kdy nic nedává smysl, přes pokračování, které vám hledání logiky moc nepomůže to vylepčil konec, který všechno vysvětlí a Nora s Patchem si konečně můžou zase padnou okolo krku? Samozřejmě, že ne. Hned to musí totiž překazit Nořina biologický tatík, jemuž patří poslední věta v knize s příslibem její smrti. Ha, šílená to rodinka. Takže když už nic jiného aspoň se spisovatelce podařilo vyvolat ve mě zvědavost a samozřejmě si nedám pokoj dokud nedočtu další díl.

Recenzi na první díl si můžete přečíst tady.
Našla jsem překlad prvního setkání Patche a Nory z Patchova pohledu, 1. část si můžete přečíst zde, 2. část zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 5. září 2014 v 15:42 | Reagovat

Hm, vypadá to dost zajímavě, jen mi to připadá trochu zmatené, tím myslím děj, tak nevím, jestli se do knihy pustím :-)

2 Ami Ami | E-mail | Web | 6. září 2014 v 17:42 | Reagovat

Vypadá to vábně! Asi se po to podívám.
Pěkná recenze! Možná bys ses mohla víc rozepsat, ale jinak v poho!

3 Zoey Zoey | Web | 8. září 2014 v 20:46 | Reagovat

Taky jsem ze začátku moc nepreferovala Nořin styl- rozejdu se s tebou, jdu dál- a proč je tedy Patch v každém druhém odstavci zmíněn buď v myšlenkách nebo snech nebo pokoji? :D
Rozjezd byl vážně pomalý a nudný, ale konec z toho vybruslil. Docela dobře, řekla bych. :-) První díl mi přišel lepší, no uvidíme co nám řekne Ticho :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama