Beautiful Broken Rules, Lauren Kimberly

8. září 2014 v 18:44 | Ivy |  Recenze knihy

Beautiful Broken Rules

autorka: Lauren Kimberly
vydáno r. 2013 v USA
v ČR nevydáno (probíhá amaterský překlad)
série: Broken (1.díl/3)
žánr: romance, new adult
počet stran: 375
přečteno: srpen-září 2014, část v češtině, část v angličtině
hodnocení: 5/5
anotace: goodreads
stručný obsah díla: (mými slovy, neobsahuje spoilery)
Em je školní děvka, netají se tím, nazývá věci pravými jmény, neomlouvá své chování, nedělá ze sebe něco co není. Má svá tři pravidla, kterých se drží a která mají udržet její srdce v bezpečí.
1. Nikdy nespi s někým do koho je zabouchlá kamarádka.
2. Nikdy nespi s někým pokud víš, že je ve vztahu.
3. Nikdy nespi s někým více jak třikrát.
Do toho se připlete Jaxon. Jemu jedinému se povede dostat Em pod kůži, porušit všechny pravidla a ještě u toho vypadat úžasně. On jediný se dostane dostatečně blízko Em aby si mohl říkat její přítel. Láska nikdy není lehká a v ráji nastanou problémy. Dokážou vše překonat nebo dají přednost lehčímu řešení?

O autorce:
Kimberly Lauren o sobě říká, že je poutník, dobrodruh a cestovatel. Chce všechno vidět. Nebyla všude, ale má to na seznamu. Cestuje po světě, a doma je vždy v jejím srdci. V poslední době, když není na cestách, nebo nenahání batole, píše. Což je divné, protože kdysi na vysoké škole psaní nenáviděla. Ale počkat, to jen proto, že to byla nuda. Psaní pro sebe je příjemné a očistné. Jen to zkuste. A dejte jí vědět, protože miluje nezávislé autory.
Je texaská holka, kde žije se svým manželem, synem a třemi psy. ---(můj překlad ze stránek autorky)

Můj komentář: (obsahuje spoilery)
Proč jsem si knihu vybrala.
Na elisaworldu se pustili do překladu. Jak už to bývá tak se mi kniha líbila, že jsem se předchozí víkend rozhodla si jí dočíst v angličtině. Ne, že bych tedy neměla, co číst, to ne, ale mám napůjčeno samé fantasy a moje romantická duše si žádala trochu potravy. Takže jsem neváhala a pustila se do čtení v angličtině od 12. kapitoly.
Jazyk a styl psaní aneb WTF! Kniha v angličtině?
Je pravda, že knih jsem v angličtině přečetla jen pár - asi čtyři, jinak holduji neoficiálním překladům. Většinou jsem až moc líná číst v cizím jazyce a to už musí být abych se rozhodla jinak. Ćasto mě k tomu vede právě jen a jen moje nedočkavost a nuda. Tahle kniha je vcelku napsaná jednoduchou angličtinou. Spisovatelka nepoužívá příliš dlouhá souvětí ve kterých by jste se ztrácely. Jistěže jsou tam slova, výrazy a slang, kterému se ve škole nenaučíte, ale jedno slovíčko větu nedělá a je opravdu jednoduché si to čemu nerozumíte domyslet. Navíc, nic není problém když máte strýčka google a jeho translátor :D.
Postavy.
Áh, už jsem se zmínila, že tam vystupují dvě naprosto identicky sexy dvojčata. Jaxon (Emin jediný) je z dvojčat a jeho kopie se jmenuje Jace. Em - Emerson, hlavní postava, mi přijde strašne fajn, tím jaká je. Jistě někdy to až přehání svým přesvědčení, že nechce vztah, ale to můžu připsat tomu, že je tvrdohlavá. Dále tam vystupuje Cole - Emin nejlepší kamarád, a no myslím, že by si každá holka přála kamaráda jako je on. S Colem se pak v průběhu knihy dá dohromady Emina sestra Quin.
Oblíbený moment z knihy.
Pochází ze situace když Em drží svou knihu ze které se spolu s Jaxonem učily krátce poté, co se seznámily:
"Jedno slovo na stránce bylo zakroužkováno, pak jsem musela otočit další dvacet stránek dál aby jsem našla další jedno či dvě slova. Začalo mě to rozptylovat. Podívala jsem se na začátek a začala přepisovat každé zakroužkované slovo, na které jsem narazila. Trvalo mi dvě hodiny než jsem našla všechny. Přemýšlela jsem o tom kolik času jsem promrhala, když jsem mohla studovat dokud jsem si neuvědomila, že dohromady dávají smysl."
Následuje úžasná báseň, kterou najdete samozřejmě v knize (aneb máte to na pokračování jak zprávy na televizy nova + jsem lenoch líná to překládat). Ách, kéž by tohle napadlo i někoho jiného ne jen knižní postavu.
A líbí se mi i poetický důvod celého jména Em podle spisovatele Ralph Waldo Emerson:
"Be silly. Be honest. Be kind."
Hodnocení.
Není důvod proč knize nedat pět hvězdiček. Asi jste vysledovaly, že já nemám potřebu být v hodnocení knih příšná. Když se mi něco líbí, tak se mi to prostě líbí a nehledám vady tam, kde nejsou. Je vtipná, zábavná, zajímavá. Určitě zvážím, že se dám do čtení dalšího dílu.
Doporučuji.
Všem, teda spíše lidem ženského pohlaví, které nepohrnou romantikou. A hlavně těm, kteří se dlouho odhodlávají k zlepšení angličtiny. Způsobů jak se zlepšit je spoustu a tady je jeden z nich - a téměř nenásilný.

Obrázek1 - we♥it.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 8. září 2014 v 20:43 | Reagovat

Že bych si taky početla v angličtině? :D Docela knihy v cizích jazycích čtu, ale stylem- mám čas, jdu do toho, nemám čas, nejde to. A pak všechno zapomenu -.- :D
Ale příběh Em by mohl být fajn, i postavy zní dost dobře. Moc pěkná recenze, ale občas si dej pozor třeba na tohle- dlouhá souvětí ve kterých by jste se ztrácely. Ztrácely s tvrdým y je pokud mluvíš jen k dívkám, a já nevím, ale občas narazím i na blogery zapálené do knih :-D
P.S. Jdu číst tvou recenzi na Crescendo, dneska jsem to zrovna dočetla :D TEN KONEC! :O
Jinak, nechtěla by jsi spřátelit blogy? Ten tvůj se mi moc zalíbil, a navíc máme podobné zájmy- knížky :)

2 Kate Kate | E-mail | Web | 12. září 2014 v 18:13 | Reagovat

Já chyby taky nehledám, prostě je buď vidím, nebo ne.  Je ale fakt, že většinou je vidím. :D
Pěkná recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama