Zásvětí

20. srpna 2014 v 15:04 | Ivy |  Recenze knihy

Zásvětí

Autor: Alexandra Adornetto
Série: Zář (2.díl/3)
Originální název: Hades
Rok vydání: 2012, rok vydání originálu: 2010
Počet stran: 352
Anotace: (databazeknih x goodreads)
Bethany Churchová je anděl, který byl seslán na zem, aby tu bojoval s temnými silami Zla. To, že se zamiluje, součástí jejího poslání nikdy nemělo být, ale přesto mezi Beth a jejím smrtelným přítelem Xavierem Woodsem vzniklo silné pouto. Ale ani Xavierova láska a péče andělských sourozenců Gabriela a Ivy neuchrání Beth před děsivou jízdou na motorce, ke které je přinucena lstí a díky níž se dostane až k samotným branám pekla. Démonický Jake Thorn se nakonec nechá přesvědčit, aby Beth pomohl dostat se zpět na zem. Cena, kterou za to požaduje, však může zničit Beth i všechny, které tolik miluje...

Přečteno: v srpnu 2014, za 6 dnů, v češtině
Hodnocení:
3/5
Můj komentář:
Proč jsem si knihu vybrala? Po přečtení prvního dílu jsem se nadšeně pustila do druhého a no... nadšení mě postupem čtení pomalu ale jistě opuštělo. To je taky důvod proč jsem knihu četla ta dlouho. Posledních cca 50 stránek jsem nechala čekat na přečtení asi tři dny, protože mě to v tom bodě prostě přestalo bavit.
Změna prostředí, kde se děj odehrává se mi nezdál jako úplně zdařilý krok. Po téměř nesmysluplném důvodu, proč Jack Beth unese jsme se ocitly v Zásvětí, kde panuje kníže Jack/Arakiel. Celé Zásvětí bylo pro mě těžké si představit. A navíc všichni ti záporňáci na jednom místě, nic pro mě.
Nové vedlejší postavy. V příběhu se obejvujídvě nové postavy - Hanna a Tucker, které jsem si oba oblíbila. Zajímavé mi přišlo Hannino vyprávění jak se ocitla v Zásvětí a Tucker byl v pohodě, měl dobrý kecičky. Z celé té bandy záporných postav tak trochu vyčnívaly.
Nejvíc mě bavily číst momenty, kdy se Beth podařila 'projekce'. Aspoň tak byla v nějakém spojení s těmi dobrými a mnou oblíbenými. I když tady se nabízí malá díra v ději, že nejdříve se na ně mohla jen dívat a nedat jim nijak vědět, že je s nimi, pak najednou to šlo a zhmotnila svou energii a poslala ji, psala na zamlžené sklo, mluvila před rádio, zhmotila se celá...
Také scéna, kdy se Molly rozhodne říct Gabrielovi všechno, co má na srdci se mi četla hezky. Bohužel, moje romantická dušička doufala v přesný opak toho jak to dopadlo.
V určité části knihy jsem byla rozhodnutá, že si třetí a poslední díl rozhodně nepřečtu, ale konec mi zase přidal na zvědavosti takže ano, až se mi dostane další díl pod ruku pustím se do něj. Jenže je tu zádrhel, že v knihovně ho nemají, což je divné, protože když jsem si půjčovala první dva díly jsem si skoro jistá, že vedle nich ten třetí byl, a když jsem se po něm ptala tak mi řekly, že ho ještě nemají, ale že bude... tak nevím, zřejmě si počkám.
Takže hodnotím jak takový lepší průměr, ale pořád průměr.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 23. srpna 2014 v 17:46 | Reagovat

Já četla jen první díl, takže nemůžu soudit, ale ten byl dobrý. ALe je fakt, že se většina sérií díl od dílu zhoršuje. Ale zase jak u jaké no :D Hezky napsaná recenze, máš zajímavý styl. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama