Zář

13. srpna 2014 v 11:40 | Ivy |  Recenze knihy

Zář

Autor: Alexandra Adornetto
Série: Zář (1.díl/3)
Originální název: Halo
Rok vydání: 2011, rok vydání originálu: 2010
Počet stran: 400
Anotace: (databazeknih x goodreads)
Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku

Přečteno: v srpnu 2014, za 3 dny, v češtině
Hodnocení:
5/5
Můj komentář:
Proč jsem si knihu vybrala? Upřímně ani já přesně na tuhle otázku nedokáži odpovědět. Nepatří to mezi žánry, které si v knihovně bez rozmyslu půjčuji. Možná to byla oblálka, která se mi opravdu líbí, a je fajn, že souvisí s knihou (if u know what i mean). Nebo, že na mě z anotace vyskočilo jméno Ivy (heh). Anebo třeba to, že na záložce v knize mě zaujala sama autorka, která knihu vydala opravdu v mladém věku a jen jsem chtěla zjistit, zda někdo tak mladý dokáže napsat něco, co by se mi líbilo (ano, rozhodně dokáže).
Nejoblíbenější postava. Nejspíš Gabriel. Líbili se mi jeho řečičky, jak ho v knize popisovaly, prostě krásný archanděl, kdo by nevzdychal :D? Samozřejmě se mi taky líbila ústřední dvojice Bethany a Xavier, ale spíš než jako postavy se mi líbil jejich vztah, který měly.
Co by na knize někomu mohlo vadit, ale já jí to ráda odpustím. Tak to rozhodně je takový to pánbíčkaření. Pro někoho, kterému vadí řečičky o Bohu, jako On všemohoucí a má jen pozitivní vlastnosti a Jeho vychválování až donebes, by to mohlo být problém. Ale já jsem k tomuhle opravdu tolerantní a navíc, přeci jenom to neberu tak vážně a knihu beru jako dobré fantasy říznuté krásnou romantikou. No tak tam ten fantasy prvek je o Bohu, s toho se nepo...
Co se mi na knize líbilo nejvíc? Fantasy není mým top žánrem tahle kniha se mi líbila díky romantice, středoškolskému prostředí, hlavním postavám a originálním námětu. Nebylo to ani moc zamotané, nijak zvlášť děsivě tajuplné, což je pro mě velké plus - moc mě neberou takové ty strašidelně zamotané knihy, kdy se bojíte otočit na další stránku a ztrácíte se v ději a v podrobnostech.
Přečtu si další díl? Jistěže, už ho mám dokonce půjčený z knihovny a leží mi doma.


A co vy četli jste knihu (popř. co vy na ní), nebo jsem vás na ní aspoň trochu navnadila, že jí zvažujete zařadit do 'chystám se číst'?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Clara Black Clara Black | E-mail | Web | 13. srpna 2014 v 15:17 | Reagovat

Zář jsem četla, nebyla úplně špatná, ale že bych z ní byla neuvěřitelně nadšená, to ne :)
Jinak - ohledně spřátelení, klidně spřátelím, ale vzhledem k tomu, že to mám teď dost těžké, tak málo obíhám a když už, tak většinou nekomentuji. Rozmysli si, jestli máš stále zájem a když tak mi napiš na blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama