Stejná srdce

26. srpna 2014 v 18:24 | Ivy |  Recenze filmy

Stejná srdce

Originální název: The Normal Heart
Rok: 2014
Délka: 2h13min
Hodnocení: /5
Popis filmu: csfd
Můj komentář:
Doporučení všem homofobikům zakázáno číst nebo dokonce film shlédnout.
Takže přiznávám, u tohohle jsem brečela. Je to dost dlouhý film na to abych si vytvořila vztah k hlavním postavám, spousta lidí tam umírá - a to všechno jen z důvodu lhostejnosti.
Ocitáme se v USA, počátkem osmdesátých let, kde by se mohlo zdát, že lidé žijou v moderní době. No, po shlédnutí tohohle filmu budete minimálně pochyby. Na gaye se stále dívá jako na nelidi a zvrhlíky. Což se možná dá pochopit, byla to doba omezená, všechno jiné bylo zároveň nemyslitelné a odporné. Ale jak daleko dokáže zajít přesvědčení společnosi o jiných lidech, kteří s nedrží basu se stejnými zvyky a zásadami? Hodně daleko. Ve filmu uvidíte jak spousta lidí umírá a těm, co by s tím mohly něco dělat je to jedno. Abych tu nehanila jen heterosexály, i gayové se představí jako zatrvzelý neschopní kompromisu. Každopádně, jsem toho názoru, že větší podíl 'viny' nesou heteráci.
Ke všemu hvězdné obsazení - Julia Roberts (je super), Mark Ruffalo (je fajn) a Matt Bomer (áááh... :D). Takže pokud nejste tvrdohlavci nepřístupní názorů jiných film určitě doporučuju ;).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 28. srpna 2014 v 13:04 | Reagovat

Ahoj, do SB tě beru :) Co nejdřív si tě zapíšu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama