Pýcha a rozkoš

25. srpna 2014 v 18:16 | Ivy |  Recenze knihy

Pýcha a rozkoš

Autor: Sylvia Day
Originální název: Pride and Pleasure
Rok vydání: 2014, rok vydání originálu: 2011
Počet stran: 248
Anotace: (databazeknih x goodreads)
Stručný obsah díla:
Eliza Martinová, bohatá dědička, si v poslední době prožila pár znepokojivých situací a začala se bát o svoje bezpečí. Pro okolí je šťavnaté sousto, protože je svobodná žena s nemalým jměním. Na scénu tedy přichází lovec zločinců Jasper Bond, kterého vyhledá aby ji ochránil a zároveň pomohl odhalit toho, kdo jí škodí. Přes počáteční nejistotu, zda je Jasper na to ten pravý, ho Eliza najme. Aby nikdo nepojal podezředí nebo neodhalil důvod proč se Jasper nachází často ve společnosti Elizy se Jasper pro okolní společnost zařadí do zástupu nápadníků. Přestože Eliza byla odhodlána se nevdát, pro svoje vlastní přesvědčení přesto najde v Jasperovi zalíbení, což nehraje do karet zločincům a ti se rozhodnou jednat zbrkle a odhalí se. Nejednoho překvapí jejich skutečná identita.

Přečteno: v srpnu 2014, za 2 dny, v češtině
Hodnocení:
3,5/5
Můj komentář:
Po knize Očarovaná, kde jsem slepě věřila spisovatelce, bez rozmylsu knihu čapla a půjčila si ji v knihovně a v podstatě jsem od ní čekala podobný výkon jako od série Crossfire, kterého jsem se nedočkala, jsem byla jaksi skeptická a raději si předem přečetla anotaci, která mě chytla. Byla jsem tak nějak překvapená, že mě zaujal román z historického prostředí, ale dala jsem tomu šanci... a udělala dobře.
Za svůj život jsem přečetla všehovšudy tři historické romány, tenhle je jeden z nich a bohužel musím říct, že i když ho vesměs hodnotím pozitivně, ke čtení knih téhle podobné mě to nepřesvědčí. Jednou za čas ano, to zvládnu, ale víc po mě nechtějte.
Vetšinu lidí, co jsem tak četla názory to svádí k srovnávání Crossfire série, ale většina si neuvědomí, že kniha v USA vyšla ještě dříve než Crossfire (to jen u nás vychází všechno tak pozdě), takže bych tyhle knihy vůbec nesrovnávala, spíš bych to považovala za jakýsi trénink (nikdo se nestane šampiónem ze dne na den). Co zklamání je, že spisovatelka nenavázala na svou kvalitu knihou Očarovaná.
Ach... a konečně tedy, co říkám na knihu. Pro mou romantickou duši to byl hezký příběh, přesně takový kterým říkám průměrný, mají tři hvězdičky, kdyby ovšem nebylo té překvapivé zápletky, která měla ještě překvapující rozuzlení. V tomhle se spisovatelce dokázalo příběh obohatit, trošičku nás napnout a udržet při čtení aby jsme se k sakru už konečně dozvěděly, kdo ten zloduch je.
A že to nakonec všechno dopaldo dobře, no nic jiného se nedalo očekávat. Pro mě krásná trochu zpestřená oddychovka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama