Cena nevinnosti

24. srpna 2014 v 0:02 | Ivy |  Recenze knihy

Cena nevinnosti

Autor: Rebecca James
Originální název: Sweet damage
Rok vydání: 2014, rok vydání originálu: 2013
Počet stran: 328
Stručný obsah díla:
Bezstarostný Tim, žije ke své spokojenosti ale okolí a hlavně jeho ex-přítelkyni se to nelíbí. Proto ho vyhodí z gauče u ní v bytě, kde žije se svým novým přítelem. Přeochotně mu najde inzerát a jemu nezbývá než se chytit příležitosti a vzít levný pronájem u Anny v jejím obřím baráku. Barák, kde je k dispozici pokoj je nechutně velký, až na jednu obyvatelku - Annu, prázdný. A samozřejmě... má to háček. Anna trpí agorafóbií a téměř nevychází z domu. Což Timovi překvapivě nevadí a staví se k tomu dobře. Tim by dál pokračoval ve svém nenáročeném a spokojeném životě, ale v domě se mu začínají dít zvláštní věci. I přesto, že Tim pochybuje o tom jestli v tom Anna nemá prsty, zbližují se a najdou si k sobě cestu. Do toho se připlétá jeho bývalá přítelkyně a na světlo přicházejí skutečnosti a pravdy, které by jste při čtení prvních řádek nečekaly.

Přečteno: v srpnu 2014, za 2 dny, v češtině
Hodnocení:
4/5
Můj komentář: (obsahuje spoilery)
Knihu jsem si vybrala, a označila jako 'chystám se číst' už na databazeknih.cz, když se objevila v kolonce knižní novinky. Anotace mě zaujala, což je co říct, protože normálně jdu jen pouze po romantice, nedej bože aby tam byl nějaký prvek navíc ať už fantasy, detektivní zápletka, trochu tajemna, cokoliv... Ale zdá se, že v poslední době se tak trochu přeorientovávám a dávám šanci novému, jdu i po něčem jiném, i když romanice jsem stále věrná :).
Od této spisovatelky je tohle první kniha, kterou jsem četla, měla u mě úplně čístý štít - což je výhoda. Je to tak, že pokud očekáváte od knihy (a autorky) z předchozí zkušenosti hodně, jednoduše vás to může zklamat, a stejně tomu tak je když dáte druhou šanci spisovatelce, která váš již zklamala - špatný dojem se těžko překonává.
Hlavní postava - Tim žije tak jak mnoho lidí neumí. Bezstarostně proplouvá životem, je spokojený s tím, co má teď, nežene se za něčím víc. Každý den dělá, co má rád. A to mu stačí. Stává se tak mou nejoblíbenější postavou. Taky se mi líbí jak reaguje na všechno vlastnosti Anny, bere to tak v klidu.
A jeho expřítelkyně si zaslouží titul nejvíce neoblíbená postava - kterou i bez toho, že se nakonec ukázalo, že je největší zloduch jsem neměla ráda hned od začátku.
Knihu jsem v podstatě četla na dvakrát, nejdříve prvních stopadesát stránek, pak jsem knihu odložila s tím, že se tam nic moc neděje (až na pár tajuplných událostí). A potom jsem dočetla zbytek a se čtením jsem skončila ve čtyři ráno (a druhý den jsem do práce vstávala v půl sedmý, mimochodem). A v téhle části knihy už to začalo mít grády. Pro mě je to ten typ knihy, kdy se bojím otočit na druhou stránku (ano, jsem strašpytel) a přesto si nedám pokoj dokud si nepřečtete poslední větu příběhu abych jste věděla jak to dopadne. Pro mě byla kniha naprosto čtivá, vyvolala a udržela ve mě zájem a napíná vás až do poslední stránky.
Co musím ale zkritizovat je název knihy. Naprosto nechápu, co s tímhle příběhem má spojení cena nevinnosti společného.

EDIT: Když už jsem měla knihu půjčenou tak si ji přečetl i můj pan otec. Když jsem se ho ptala kolik hvězdiček by jí dal tak řekl, že něcomezi 2-3, že mu nevadilo to číst, bylo to napínavý, ale na něj to bylo málo detektivní, thrillerový, tajemný. Takže vidíte, že se kniha zavděčí i starším kategoriím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | E-mail | Web | 6. září 2014 v 16:36 | Reagovat

Neslyšela jsem o ní, ale námět mě celkem zaujal.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama